چیدمان ورودی منزل

چیدمان ورودی منزل

منظور از چیدمان ورودی منزل آن فضایی است که پس از وارد شدن به منزل با آن روبرو می شوید که بخش های مختلفی را در بر میگیرد و آن ها را به 4 دسته تقسیم نموده ام :

1- رخت آویز و ملزومات آن

حتما با این مورد به وضوح برخورد کرده اید که زمانی که به منزل دوست یا اقوام خود دعوت می شوید و در زمان ورود صاحب خانه به سمت ما آمده و ضمن خوش آمد گویی شما را به اتاق برای تعویض لباس یا گرفتن کت و پالتو از شما و آویز کردن آنها اقدام می نماید ولی در منازلی که فضایی از پیش تعیین شده به نام چیدمان ورودی منزل وجود دارد دیگر نیازی به این کار نیست.

و بعد از ورود طبق بخش هایی که برای آویز لباس و جای کفش وغیره تهیه شده ،شمارا برای هرچه بهتر و آراسته به محل میهمان و رویارویی با آن ها آماده می سازد.

مطالب پیشنهادی = میز جلو مبلی استیل

در بخش چیدمان ورودی منزل همانگونه که در توصیف درب ورودی بهنکات مهمی اشاره نمودم باید ذکر کنم مهم ترین بخش در فیلترینگ باید به آویز های لباس باقابلیت نگهداری برای متحمل شدن وزن زیاد لباس های سنگین مانند پالتو و مانتو است.

چيدمان مناسب براي ورودي خانه
چيدمان مناسب براي ورودي خانه

چرا که در فصول مختلف مسلما پوشش میهمان یا صاحبین منزل تغییر می کند و ایجاد رخت آویز مستحکم به تعداد کافی رکنی است اساسی در مجاورت آن طراحی و ایجاد مکانی برای چتر الزامی است چرا که در غیر این صورت زمان ورود با چتر حس تمیزی محل به خطر افتاده و منظره خوبی از خود به جای نمی گذارد و اگر جنس فلترینگ ورودی از چوب و MDF باشد باعث خرابی و پوسیدی آن ها می شود.

2- جاکفشی و ملزومات آن

در چیدمان ورودی منزل نکته و بخش دیگری حائز اهمیت است که (Shoebox) یا جا کفشی نام دارد که همه ما اغلب مدل های مختلفی در منازلمان وجود دارد ولی بنظر من هیچکدام از آنها کارائی درستی نداشته و فقط کفش ها را به گونه ای درهم و غیر زیبا نشان داده و بیشتر شبیه به صندوقچه قدیمی زیر زمین می باشد و نمی تواند نقش خود را نسبت به جاسازی کفش های ما و میهمان ایفا کند.

مطالب پیشنهادی = میز جلو مبلی عسلی

و باید در مکانی که آن را فیلترینگ ورودی نامیده ایم و در زیر رخت آویز جعبه های هم سایز کفش ها طبق اندازه درج شده نسبت به مردانه و زنانه بودن آن ها ایجاد میکنیم و فراموش نشود چند جای مخصوص برای کفش های با ارتفاع بلند مانند چکمه و پوتین ایجاد شود تا بتواند به نحو صحیح ایفای نقش کند.

درضمن فضایی برای نگهداری واکس و روغن های نگهدارنده کفش ها هم ایجاد کنید چون این مواد شیمیائی بوده و در مجاورت بعضی از اقدام لباسی و کفش های رانینگ (پیاده روی) نباید قرار گیرد در غیر این صورت خیلی زودتر از عمر کفش شاهد از بین رفتن آنها می شویم.

جاکفشی و ملزومات آن در طراحی داخلی خانه
جاکفشی و ملزومات آن در طراحی داخلی خانه

3- متریال و رنگ

برای جنسیت و متریالی که باید در بخش و فضای فیلترینگ ورودی از آن استفاده کنیم مهمترین آن (MDF،چوب،HDF،کامپوزیت) می باشد که اغلب MDF با روکش چوب هایگالس (MDFباروکش شیشه ای براق) و چوب طبیعی سندبالست شده (ساب خورده برای بیرون کشیدن رگه های چوب) استفاده می نمایند که در ضمیمه همین مطلب نمونه های تصویری از فیلترینگ را برای شما به نمایش گذاشته ام.

اولین نکته ای که باید درانتخاب متریال به آن توجه کنید آن است که باید به صورت چشمگیری با درب ورودی منزلتان و رنگی که برای ساختن و طراحی آن استفاده نموده اید هماهنگی وجود داشته باشد چرا که این 2 رکن یعنی درب ورودی و فیلترینگ مانند 2 برادر عمل می کنند و در ضمیر ناخودآگاه انسان ایجاد تنش همسان یا غیر همسان می نمایند.

مطالب پیشنهادی = میز جلو مبلی فلزی

و در نتیجه باعث خوب یا غیر متعارف شدن اثر طراحی ما شده و ممکن است دکوراسیون و زیبایی منزلمان در نگاه افراد تازه وارد به مخاطره اندازد و روبرویی مطلوبی را برای آنها ایجاد نکند و حسی که الزم بوده از آن محیط دریافت نمایند را به حسی متشکل از اظطراب تبدیل کند.

4- نشمین و تزئینات

یکی از مهم ترین ابزار هایی که با به کارگیری آن ها می توانید فنی و دقیق بودن طراحی و فیلترینگ را نمایان بسازید ایجاد نیمکت های کوچک یک نفره برای زمان تعویض کفش است که می توان در محلی از قسمت پائینی رخت آویزو مجاور جا کفشی فضایی را خالی نگه داریم که بعد از استفاده از نیمکت ها آنها را در فضای درنظر گرفته شده قرار دهیم و از دست و پاگیر شدن آن جلو گیری کنیم.

مطالب پیشنهادی = میز جلو مبلی شیک

تزئین وروردی و چیدمان
تزئین وروردی و چیدمان

سخن پایانی چیدمان ورودی منزل

برای زیبائی و جلوه مناسب از فضای ورودی و چیدمان ورودی منزل (box flower) جعبه های گل به صورت تزئینی و مصنوعی استفاده کنید چون در نگاه اولیه میهمان یا افراد وارد شونده به محبط منظره زیبائی ایجاد می کند همچنین اگر از طراحی مدرنیته و حتی کالسیک پیروی می کنید می توانید از اجسام و اشیاء تزئینی مفهومی حتی قاب عکس برای جلب توجه و نظر میهمان های خود استفاده و آنهارا از همان ابتدای کار و پس از وارد شدن به منزل شگفت زده کنید چرا که هم شما دنبال تعریف از طرف مقابلتان نسبت به طراحی و سلیقه خود می باشید و همانطور میهمانتان آمادگی شگفتی و غافلگیری بصری را دارند که شما برایشان تدارک دیده اید