خرید میز جلو مبلی عسلی

میز جلو مبلی عسلی که برای مبلمان و دکوراسیون‌خود انتخاب میکنید نیز باید با میز جلومبلی و مبلمان نیز هماهنگ باشند.

میز جلو مبلی عسلی از اصلی ترین وسایل مورد استفاده برای خانه است؛ خصوصا در عصر جدید میزها بعد از مبلمان نقش اصلی و اساسی را برای داشتن دکوراسیون زیبا ایفا می کنند. بنابراین میزها ازوسایل مهم مبلمان هستند که برای نگهداری وسایل گوناگون مانند وسایل پذیرایی، کتاب، مجله، وسایب تزیینی ویا هرچیز دیگری استفاده می شود.

میز جلو مبلی عسلی

میز جلو مبلی عسلی یکی از ارکان جدا نشدنی مبلمان منزل است، که قطعا بدون حضور ان ها دکوراسیون منزل شما ناقص است. از این رو انتخاب میز جلو‌مبلی مناسب و استاندارد، به عنوان یکی از مهمترین انتخاب ها بعداز مبلمان محسوب می شود. پس با تیم استیل سازان همراه باشید تا به شما اطلاعاتی در مورد استاندارد های میز جلو مبلی عسلی برای خانه های مختلف و انواع میز های جلو مبلی  ارائه دهیم.

مدل میز عسلی شیک و خاص
مدل میز عسلی شیک و خاص

تاریخچه میز جلو مبلی عسلی

طبق شنیده ها و نظریات‌ موجود اولین میز جلو مبلی عسلی در انگلستان و در دوره رسانس ساخته شده اند. اما از انجایی که مدل هایی که در ان دوره ساخته میشد، ارتفاع زیادی داشتند، باید برسی کرد که ایا مدل های ان دوره را می توانیم جز دسته بندی میز جلو مبلی عسلی قرار داد یا خیر، در فرهنگ کشور ژاپن از قدیم میز های عسلی کوتاهی وجود داشت  که از ان برای صرف غذا و همچنین نوشیدن چای و … استفاده می شد.

نکات مهم برای انتخاب میز جلو مبلی عسلی

در خرید یک‌‌ میز جلو مبلی عسلی مناسب باید بعد از برسی سبک دکوراسیون‌ منزل و اگاهی نسبت به خرید میز جلو‌ مبلی به نکاتی دیگر در خرید این میز توجه کنید.

  • اولین نکته انتخاب فرم‌ مناسب با فضای  داخلی منزل شماست که اهمیت بسیاری دارد. ایا فضای منزل شما کوچک است یا فضای بزرگ و وسیع در اختیار دارید و یا اینکه کودک در خانه دارید؟

+ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است و‌ فضای منزل شما وسیع است و یا کودک در خانه دارید بهتر است تا فرمی که برای میز جلو مبلی عسلی انتخاب می کنید گرد یا بیضی و هر شکل بدون گوشه ای باشد.

+ اما اگر منزل شما دارای فضایی کم است بهتر است از میزهای مستطیل و مربع استفاده کنید، زیرا اویه نداشتن در میزهای گرد باعث می شود که فضای بیشتری را از محیط اشغال کند.

  • اگر دوست ندارید از میزهای زاویه دار استفاده کنید و یا کودک در منزل دارید، به سمت میزهای گرد هم‌ نروید و سعی کنید از میزهای بیضی شکل استفاده کنید، که این کشیدگی برای خانه های کوچک مناسب تر است.
مسز عسلی چوبی شیشه ایی
مسز عسلی چوبی شیشه ایی

 

  • اگر به دنبال بهترین نوع از میز جلو مبلی عسلی برای خانه های کوچک و متراژ پایین  هستید، سعی کنید میزهایی را انتخاب کنید که دارای دو طبقه یا حداقل دارای کشو‌ باشند که بتواند در منزل کوچک‌ شما چند‌ هدف را باهم دنبال کند و نیاز نباشد برای هر وسیله ای روی میز شلوغ شود و از فضای زیر میز به طور کامل استفاده شده باشد، زیرا در هر صورت میز محیط دور خود را اشغال کرده است.

طرح هایی که کاملا از شیشه ساخته شده اند نیز بسیار چشم گیرند. شیشه به خاطر شفافیت و درخشش از نظر ظاهری برای اتاق های کوچک مناسب است به طوری که محیط اطراف را روشن‌تر می کند و‌ کمتر در دید هستند پس فضا بزرگتر دیده می شود.

 

ست میز و صندلی
ست میز و صندلی

مهم ترین فاکتورها برای خرید میز جلو مبلی عسلی

اگر به دنبال میز جلو‌ مبلی استیل سازان مناسب هستید حتما این سه فاکتور را در نظر داشته باشید:

  1. فرم
  2. رنگ
  3. ابعاد مناسب

فرم میز جلو مبلی عسلی

مثلا اگر محیط خانه شما کم و کوچک است، با توجه به کوچک بودن فضا و نوع مبلمانتان، باید از انتخاب میزهایی با فرم های دایره ای شکل پرهیز کنید. زیرا میز های دایره ای شکل فضای داخلی شما را کوچکتر و گرفته نشان می دهد. بنابراین برای چنین فضایی، میز های مستطیل و بیضی شکل بسیار کار آمد خواهد بود.

رنگ میز جلو مبلی عسلی

برای انتخاب رنگ میز جلو مبلی عسلی حتما باید حتما به رنگ چوب ویا بدنه مبلمانتان توجه کنید. و قطعا برای فضا های کوچک از رنگ‌های روشن تراستفاده کنید.

 

مقاله خواندنی و مفید = میز جلو مبلی خانگی

 

رنگ و مدل میز جلو مبلی
رنگ و مدل میز جلو مبلی

ابعاد استاندارد میز جلو مبلی عسلی

سطح میز جلو مبلی عسلی باید ۵ سانتیمتر بالاتر از ارتفاع مبلمان کناری شما باشد.

میز جلو مبلی عسلی در حالت استاندارد ارتفاعی برابر با ۴۰تا۴۵ سانتیمتر دارند. و امروز در بازار میز های متنوع و کم جایی به صورت یکپارچه وجود دارد که معمولا نیز میزهای عسلی را در خود جا می دهند و بهترین انتخاب برای خانه های کوچک هستند.

همانطور که می دانید میزها در ابعاد، طرح ها، مدل ها و همینطور از جنس های مختلف ساخته ‌و تولید می شوند.

باید این مورد را هم یاداوری کنم که میز جلو مبلی عسلی خود را متناسب با نوع کاربری که از ان دارید، متناسب با ابعاد فضای مورد نظر و همینطور متناسب با دکوراسیون آن خریداری کنید.

میز عسلی مدرن
میز عسلی مدرن

 

معرفی انواع جنس های میز جلو‌ مبلی 

میز جلو مبلی عسلی در جنس های مختلفی ساخته شده اند که هر یک برای استفاده برای فضای مخصوص و یا ست کردن با دیگر وسایل مبلمان مناسب هستند.

میزها در جنس های چوبی، شیشه ای، ام دی اف، فلزی، استیل و …  ساخته شده اند که در ادامه در مورد هریک از انها به صورت مختصر توضیحاتی می دهیم:

میز عسلی جنس چوبی

این دسته از میز جلو مبلی عسلی به محیط خانه گرما و اصالت می بخشند و در طرح های گوناگون ساخته می شوند. برای فضاهایی مدرن و همچنین فضاهایی سنتی مناسب هستند.

جدیدترین مدل میز عسلی
جدیدترین مدل میز عسلی

میز عسلی شیشه ای

میز های شیشه ای به دلیل ظرافتی که دارند برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. این میز ها با عبور دادن نور از خود فضای خانه را بسیار نورانی میکنند. شیشه به خاطر شفافیت و درخشش از نظر ظاهری برای اتاق های کوچک مناسب است.

میز جلومبلی ام دی اف

این نوع از میزها بسیار کاربردی و مورد استفاده کاربران قرار میگیرد، دلیل ان هم تنوع در طرح و رنگی که دارند هستند. و این نیز نکته نیز مهم است که در ابعاد مختلف و در استقامت بالا ساخته میشوند، این نوع از میز جلو مبلی عسلی به راحتی میتوانید با هر نوع دکوراسیون و طرح مبلمانی که دارید ست کنید.

میز عسلی فلزی

میز های فلزی نیز در برخی موارد از ترکیب شیشه و چوب ساخته می شوند و تنها تعداد محدودی از مصرف کنندگان هستند که میز های فلزی مورد پسندشان قرار میگیرد. در واقع بیشتر برای موارد خاص میتوان از نوع میز ها استفاده کرد.

میز جلو‌ مبلی مناسب مبل استیل

برای میز جلو مبلی عسلی مناسب مبل استیل، باید بگوییم بهتر است میز جلو مبلی با تاج مبلی که خریداری کرده اید، ست باشد.

به شکل که اگر تاج مبل به رنگ نقره ای و یا طلایی بود جلو مبلی نیز همرنگ با تاج مبل به رنگ نقره ای و یا طلایی خریداری کنید،در کل میز ها عضو جدانشدنی از مبلمان هستند، پس بهتر است با مبل از نظر طرح و رنگ هماهنگ باشند.

میز جلو مبلی عسلی استیل، در طرح هایی خاص و سلطنتی ساخته و تولید میشوند. این طرح‌ها به صورت گل های در هم تنیده به صورت خیلی خاص و هنرمندانه میباشد.

این طرح ها در میز جلو مبلی عسلی علاوه بر پایه های میز در قصمت جلویی میز و قسمت پهلوهای ان در ابعادی بزرگتر به کار رفته است. میزهایی هم هستند که که بسیار ساده بوده و طرح های بسیار پیچیده ای در ان به کار نرفته و تنها با چند‌ منحنی تزیین شده اند. این طرح ساده برای مبلمانی که بسیار اشرافی هستند و یا طرحی رومی داند بسیار مناسب است.

سخن پایانی میز عسلی مناسب مبل استیل

میز جلو مبلی عسلی که برای مبلمان و دکوراسیون‌خود انتخاب میکنید نیز باید با میز جلو مبلی و مبلمان نیز هماهنگ باشند. این نوع میزها تنها از نظر ابعاد و ارتفاع  متفاوت هستند و همین مورد باعث شده تا طرح ها و جزئیات کمتری در این نوع میز به کار رود.

 

منبع: EVERYTHING YOU NEED TO KNOW ABOUT COFFEE TABLES