میز جلو مبلی خانگی برای دیزاین خانه

میز جلو مبلی خانگی استیل سازان

با یک دست مبلمان کامل خانه، در دیزاین و دکوراسیون یک خانه تغییر و تحول بزرگی حاصل شده است، که این نکته قابل توجه وجود دارد که تنها مبلمان نیست که در این دیزاین موثر است، بلکه میز جلو مبلی خانگی با تمام ملاحظاتش بسیار تعیین کننده برای یک دیزاین می باشد.

با استیل سازان همراه باشید تا به طول کامل با این مدل از جلو مبلی آشنا شوید.

میز جلو مبلی خانگی به معنی . . .

میزی که در جلو و یا کنار مبلمان می گذارند و پایه های آنها را با هم ست می کنند که برای مبلمان خانه و منزل است و برای طراحی دکوراسیون و دیزاین یک خانه طراحی شده است، به آن میز جلو مبلی خانگی می گویند.
معمولا دکوراسیون یک خانه و منزل برای خود و پذیرایی از مهمان ها زمانی تکمیل می شود، که به همان اندازه که به مبلمان فکر کرده اید، به میز جلو مبلی نیز توجه کنید.

میز جلو مبلی خانگی
میز جلو مبلی خانگی

اثر گذاری میز جلو مبلی خانگی روی جذابیت یک خانه

چون یک دست مبلمان کامل تنها با میز جلو مبلی آن تکمیل می شود. اگر علاقه به تغییر دکوراسیون خانه ی خود دارید، یا قصد ارتقای آن را دارید، حتما به میز جلو مبلی خود فکر کنید و بدانید که یک میز جلو مبلی می تواند در دیزاین منزل شما بسیار موثر باشد.

برای دیزاین یک منزل و دکوراسیون مبلمان آن از میز جلو مبلی خانگی سلطنتی، میز جلو مبلی کلاسیک، میز جلو مبلی عسلی فانتزی و . . . می توانید استفاده کنید.

خرید بهترین میز جلو مبلی خانگی

حتما قاعده ی بنا بر تطابق و هماهنگی کامل با دیگر اسباب خانه حتی جزئی را در هنگام خرید هر نوع وسیله برای منزل خود رعایت کنید. مثلا اگر مبلمان سلطنتی دارید حتما از میز جلو مبلی سلطنتی برای آن استفاده کنید. چون به هیچ وجه بدون تطابق و هماهنگی میز و مبلمان به دکوراسیون مناسب برای منزل خود دست نخواهید یافت.

پس برای توجه به دکوراسیون و دیزاین منزل خود، به هنگام خرید میز جلو مبلی خانگی به دفترچه راهنما فروش مبل و میز آن رجوع کنید و سپس بنا بر رعایت اصل تطابق و تناسب اجزا و اسباب منزل با یکدیگر، تصمیم مورد نظر را بگیرید.

میز جلو مبلی مستطیل چوبی
میز جلو مبلی مستطیل چوبی

میز جلو مبلی عسلی

از معروف ترین نوع میز جلو مبلی خانگی، میز عسلی بوده که برای هماهنگی کامل پذیرایی و دکوراسیون منزل به کار رفته و نقش مهمی در پذیرایی از خود و مهمانان دارد.

میز عسلی معمولا از جنس چوب یا ام دی اف ساخته شده است. برخی از انواع آن دارای نقش و نگار است، از تنوع در دکوراسیون مبلمان خبر داده است، معمولا هم گران تر از مدل های ساده هستند. برخی دیگر ساده و دور از هر نوع آلایش بوده و با رنگ و لعابی که دارند، از درخششی بر خوردارند و این گونه در دکوراسیون منزل اثر گذارند.

همچنین از میز جلو مبلی برای تنوع در دکوراسیون خانه، استفاده ی تزیینی می برند و گل و یا کالای تزیینی مثل اتیقه جات را روی آن می گذارند.

میز عسلی جنس استیل
میز عسلی جنس استیل

حجم و جرم میز جلو مبلی خانگی

مساحت سطح روی میز جلو مبلی خانگی باید به اندازه ای باشد که تمام چیز هایی که شما برای پذیرایی و یا استفاده شخصی روزانه دارید، جاگیرد. بزرگ تر از اندازه ی جای خود در دکوراسیون منزل و پذیرایی شما نباشد، به هیچ وجه غیر استاندارد و ابعاد نا متناسب نداشته باشد. از ارتفاع مناسب پذیرایی برخوردار باشد و در تعیین حجم آن راحتی و آسایش شما را در اولویت قرار داده اند.

منظور از حجم میز جلو مبلی ارتفاع و مساحت روی آن است و حتما باید براساس دکوراسیون و دیزاین مبلمان منزل شما تعیین شود. نباید بلند تر از پایه‌ی مبلمان باشد که برای برداشتن میوه، ظرف میوه، کنترل تلویزین و . . . دچار مشکل شوید.

حجم جلو مبلی خانگی شما باید ابعادی را دارا باشد، که علاوه بر افزایش زیبایی و جذابیت خانه ی شما منجر به پذیرایی هر چه بهتر شود. ارتفاع میز جلو مبلی نباید آنقدر کم باشد که موجب کمر درد برای شما و یا مهمانان شما شود، بلکه در اندازه ای بوده که به را حتی هم میوه خورده و هم ظرف پذیرایی خود را، پر کنند.

میز جلو مبلی خانگی شیک
میز جلو مبلی خانگی شیک

 

جرم یک میز به عواملی مثل میزان نیاز به جا به جا یی و یا بر عکس، مشکل برای جا به جایی، می تواند داشته باشد. به عنوان مثال شما برای پذیرایی میز را در محل مورد نظر قرار داده اید و بعد از پذیرایی معمولا محل قرار گرفتن آن را تغییر می دهید.

اگر این گونه می باشد، حتما شما باید میز جلو مبلی سبکی را برای خود تهیه نمایید، که هم میز شما بر اثر جا به جایی فراوان آسیب کمتر ببیند. و همچنین کمر شما هنگام جا به جایی از آسیب به دور باشد.

گاهی اوقات هم برعکس است، یعنی مکان قرار گرفتن میز جلو مبلی خانگی شما ثابت بوده است و به هیچ وجه از محل خود نباید جا به جا شود. مثلا بچه ها در آن مکان بازی کرده و یا رفت و آمد زیاد در آنجا دارند که احتمال بر خورد با آن بسیار است، باید میزی با وزن بیشتری برای خود انتخاب کنید که با هر برخوردی جا به جا نشود.

پس برای انتخاب و خرید یک میز جلو مبلی مناسب باید وزن آن را برای راحتی هر چه بیشتر خود و دکوراسیون جذاب تر منزل در نظر بگیرید که دقیقا مناسب دیزاین و دکوراسیون شما از هر لحاظ باشد.

اگر خردسال در خانه داریم چه نوع میز عسلی بخریم؟

اگر در خانه ی خود خردسال و یا فرزند کودک دارید، حتما برای خرید جلو مبلی خانگی علاوه بر موارد فوق به این مورد ویژه توجه کنید که گوشه و لبه های این میز ها بسیار مهم بوده و حتما باید مناسب هر نوع رفت و آمد کودک در خانه تراشیده شده باشند.

اتفاقا در بازار انواع میز جلو مبلی خانگی یافت می شود که هم لبه های مناسبی داشته اند و هم کیفیت و جذابیت خاصی دارند که بدون هیچ محدودیتی، می توان اقدام به خرید آنها کرد. مثل میز های جلو مبلی بیضی و یا گرد که هم از زیبایی خاص و هم از جذابیتی قابل قبول، برخوردارند، می توان استفاده کرد.

میز جلو مبلی کلاسیک
میز جلو مبلی کلاسیک

میز جلو مبلی کلاسیک

از انواع میز جلو مبلی خانگی است و معمولا پایه ی انحنا دار و پر نقش و نگاری دارد که زیبایی خاص چوب را چند برابر به شما نشان داده است که بعضی از آنها رنگ هایی را دارا هستند که بر جذابیت مبلمان به قدر محسوسی اضافه می کنند.

همچنین این میز های کلاسیک دست شما را برای دکوراسیون هر چه بهتر باز می گذارد که تصمیم مناسب تری برای چینش مبلمان خود بگیرید، چون این میز ها حالت عامه پسندی خاصی را دارا هستند.

میز جلو مبلی فانتزی

نوعی دیگر از میز های جذاب برای مبلمان خانه می باشد که از خصوصیت خاصی برای تزیین خانه برخوردار هستند. معمولا از جنس ام دی اف و در برخی موارد فلزی و یا شیشه ای هستند. این میز ها را برای تزیین دکوراسیون منزل شخصی می توان به کار برد.

چیدمان منزل با میز جلومبلی خانگی
چیدمان منزل با میز جلومبلی خانگی

میز جلو مبلی خانگی ام دی اف

میز های مبمان ام دی اف بسیار از جنس مناسبی برخوردار بوده و کیفیتی دارند که علاقه مندان به آن روز به روز بیشتر شده است. در سراسر ایران هنوز میز های جلو مبلی ام دی اف پر طرفدار ترین میز ها هستند.
ام دی اف از فراورده های چوبی می باشد که از کیفیت به نامی در تمام انواع چوب بربهره مند است و هنوز هم بهترین مواد برای تشکیل یک میز جلو مبلی خانگی حساب می آید.