روش های تمیز کردن شیشه میز

روش های تمیز کردن شیشه میز

در این مقاله قصد داریم تا روش های تمیز کردن شیشه میز را برای شما بیان کنیم. همه ما عادت داریم که با استفاده از اسپری های شیمیایی اقدام به پاکسازی شیشه های پنجره، ویترین ها، شیشه های ماشین و غیره نماییم.

ولی باید بدانید که این یک روش اشتباه است. شما می توانید به روش خانگی مواد شوینده و تمیز کننده درست کرده و بدون اینکه آسیبی به شیشه ها از نظر ساختاری وارد شود به صورت دقیق و خاص تمیز کنید.

در این مقاله روش های تمیز کردن میز، شیشه ماشین، تمیز کردن شیشه های پنجره دو جداره و … را بیان می کنیم تا شما در هنگام نیاز به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

همچنین مطالعه کنید = میز جلو مبلی استیل

چگونه میز شیشه ای را تمیز کنیم؟

روش های تمیز کردن شیشه میز به چند دسته تقسیم می شود که هر یک می تواند تاثیراتی در تمیز شدن و همچنین از بین رفتن خط و خش های آن باشد.
برای اینکه شما با این روش ها به صورت دقیق آشنا شوید هر یک را به صورت جداگانه برای شما بیان می کنیم. لازم است این نکته را اشاره کنیم که شما می توانید از این روش ها برای پاک کردن انواع شیشه استفاده نمایید.

تمیز کردن شیشه میز با کمک روزنامه

شما برای تمیز کردن شیشه میز می توانید از شیشه پاک کن و روزنامه استفاده کنید. مراحل کار به این صورت است که:

1- قبل از هر چیز با یک دستمال تمیز، گرد و غباری که بر روی شیشه قرار دارد را پاک کنید.
2- شیشه پاک کن را بر روی محل مورد نظر در مقدار مناسب اسپری کنید.
3- در این مرحله باید با روزنامه شیشه را پاک کنید. در ضمن باید به مقداری با روزنامه بر روی شیشه بکشید که شیشه پاک کن از بین برود.
4- بعد از اتمام کار، با یک روزنامه تمیز بر روی شیشه بکشید تا شیشه میز شما به طور کامل تمیز شود.
5- اگر شیشه تمیز نشد می توانید برای چند بار از این روش استفاده نمایید.

همچنین مطالعه کنید = میز جلو مبلی خانگی

پاک کردن شیشه با مایع ظرفشویی

زمانی ممکن است شیشه میز شما کثیف نبوده و فقط گرد و غبار بر روی آن نشسته است. در این صورت روش های تمیز کردن شیشه میز می توانید از مایع ظرفشویی که یکی از روش های تمیز کردن شیشه است استفاده کنید.

پاک کردن شیشه با مایع ظرفشویی
پاک کردن شیشه با مایع ظرفشویی

برای این نوع تمیز کردن و پاک کردن شیشه با توجه به مراحل زیر اقدام نمایید:

1- مقدار از آب ولرم را درون ظرف ریخته و یک قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی درون آن بریزید. (مقدار این مواد با توجه به ابعاد شیشه متغییر است).
2- اگر در منزل آمونیاک دارید به این محلول اضافه نمایید. در غیر این صورت می توانید از سرکه استفاده کنید.
3- اگر می خواهید شیشه شما شفافیت بیشتری داشته باشد می توانید از نشاسته ذرت استفاده کنید. (در ضمن در این محلول می توانید از الکل نیز استفاده کنید).
4- حال برای تمیز کردن شیشه اقدام به خیس کردن شیشه میز کرده و با اسفنج آن را کامل خیس کنید.
5- بعد از این مرحله شما باید مواد را با آرامی بر روی شیشه و تمام قسمت های آن بمالید. اگر بعد از خشک شدن لکه ها و کثیفی از بین نرفت می توانید دوباره از این روش استفاده کنید.

تمیز کردن شیشه میز با سرکه

سرکه به عنوان یک محلول خانگی می تواند جایگزین شیشه پاک کن در تمیز کردن شیشه های مختلف از جمله شیشه میز باشد. برای این که شما بتوانید با این محلول اقدام به پاکسازی نمایید به صورت زیر مراحل را پیش ببرید:

1- با کمک دستمال و یا اسفنج گرد و غبار را از روی شیشه پاک کنید.
2- سرکه را درون محفظه ی اسپری ریخته و بر روی شیشه به صورت اسپری بپاشید.
3- بعد از گذشت 5 دقیقه شما می توانید محلول را با یک دستمال مناسب پاک کنید.

پاک کردن شیشه میز ناهار خوری

اگر شما نیز در خانه ی خود از میز غذاخوری استفاده می کنید مطمئنا با مشکل تمیز کردن آن رو به رو شده اید. شیشه ای که بر روی میز قرار داده می شود به دلیل اینکه انواع ظروف و غذاها بر روی آن چیده شده است کثیفی زیادی دارد. از این جهت شما باید با دقت بالا اقدام به تمیزی نمایید.

در میز غذا خوری اگر لکه ای باقی بماند در صورت استفاده از آن و یا آمدن مهمان ناخواسته شما شرمنده خواهید شد. پس باید بعد از هر وعده غذایی اقدام به پاکسازی آن کنید.

برای پاکسازی باید از یک دستمال مناسب و بدون پرز و شیشه پاک کن استفاده کنید.

قبل از هر اقدامی با یک دستمال مجزا تمام لکه ها، گرد و غبارها و ذرات اضافی را از روی میز برداشته و سپس با اسپری کردن مواد شوینده به تمیز کردن آن اقدام کنید.

در قسمت قبل چند نمونه از مواد شوینده را بیان کردیم. می توانید از این مواد خانگی نیز به عنوان یکی از روش های تمیز کردن شیشه میز غذاخوری استفاده کنید.

پاک کردن میز عسلی بین مبلی

پاک کردن شیشه به دلیل اینکه با دشواری همراه است برای خانم های خانه دار همیشه یک کار سخت بوده و می باشد. به همین جهت همیشه به دنبال پیدا کردن روش های مناسب برای پاک کردن شیشه ها هستند.

شیشه های پنجره، شیشه های میز جلو مبلی عسلی، آینه ها، شیشه های ویترین و … بسیار مورد توجه است. شما با استفاده از شیشه پاک کن های مناسب و یا استفاده از مواد موجود در خانه مثل سرکه، می توانید اقدام به تمیز کردن شیشه عسلی نمایید. پس دیگر نیاز نیست نگران باشید چرا که در این مقاله تمام روش ها به صورت جزئی بیان شده است و به راحتی می توانید از آن برای پاکسازی استفاده کنید.

از اشتباهات رایج در پاک کردن شیشه های میز
از اشتباهات رایج در پاک کردن شیشه های میز

از اشتباهات رایج در پاک کردن شیشه های میز

اگر شما نیز این اشتباهات را برای پاک کردن میز انجام می دهید بعد از خواندن این مطلب لطفا تغییر روش داده و در مواقع درست اقدام به تمیز کردن نمایید.

1- قبل از هر گونه استفاده از مواد شوینده باید روی شیشه را پاک کنید. که خیلی از افراد بدون رفع گرد و غبار اقدام به پاک کردن شیشه می کنند.
2- استفاده کم و یا زیاد از شیشه پاک کن می تواند باعث شود تا شیشه میز شما تمیز نشود.
3- استفاده کردن از دستمال نامناسب برای پاک کردن

حرف آخر روش های تمیز کردن شیشه میز

بهتر است همیشه راهی را انتخاب کنید که نتیجه بهتری داشته باشید. شیشه پاکن های قوی می تواند لکه های سفت و سخت را از بین ببرد. ولی اگر روی شیشه ی شما لکه هایی وجود دارد که با پاک کردن محو نمی شود بهتر است از کاردک استفاده کرده و بعد از کندن آن، دوباره با دستمال و شوینده محل را پاک و تمیز کنید.