تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی چیست؟

تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی

امروز قصد داریم به بخش کوچک از تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی را باهم یاد بگیریم که چی هست! آیا تابه حال مواجه شدین با خونه ای که همه چیش سر جاشه همه چیش خوبه ولی انگار یه چیزی کم داره!

همچنین مطالعه نماید : تاثیر استفاده از میز جلو مبلی شیک در تعادل سازی منزل….

تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی به چه معناست؟

یه جورایی به دل نمیشینه خیلی ساده باید بگم که اون خونه تعادل نداره تعادل اصن چی هست؟

تعادل به معنی پاسخگویی به کلیه نیازها و الزامات در خانه است تعادل ساختمان را به خانه تبدیل میکند آیا تعادل همون تقارنه؟

باید بگم که خیر ممکن در یه دکوراسیون خانه تعادل باشه ولی اثری از تقارن نباشه و در عین حال برعکسشم صدق میکند برای ایجاد تعادل میتوان هم از تقارن هم از عدم تقارن استفاده کرد چه جوری در فضا تعادل برقرار کنیم؟

جواب سؤال خیلی گسترده هست ولی ما نکاتی را در رابطه با تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی خواهیم گفت:

  1. به رنگ ها بیشتر توجه کنید برای مثال اگه یه رنگ روشن در فضا قالبه از یک رنگ تیره به عنوان سرعت گیر چشم استفاده کنید
  2. ابعاد را در نظر داشته باشید شاید فضای شما مثلا کوچیکه یا مثلا زیادی بزرگ یا اصلا طول و عرضش باهم همخوانی نداره در این مواقع هم میشه با تعادل نقص فضا رو تا 90 درصد از بین برد.
  3. به محل قرارگیری مبل ها بیشتر توجه کنید اغلب ما یاد گرفتیم که برای داشتن فضای بیشتر مبل ها را باز بچینیم و تا به دیوار نچسبن فکر میکنیم فضامون رو اشغال کردن باید بگم که این رویکرد کاملا اشتباه مبلمان قدرت زیادی در تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی با مبلمان میشه فضا جدید تعریف کرد میشه نگاه رو به اون فضا تغییر داد هر چه قدرم فضا نداشته باشین باز هم دلیل نمیشه مبل ها رو به دیوار بچسبانید چگونه مبلمان را به بهترین شکل بچینیم؟

تاثیر چیدمان مبلمان در تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی

آیای نحوه چیدمان مبل تاثیری در تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی دارد؟ این سوالی است که شاید برای شما هم تا به حال پیش اومده باشه ولی چگونه!؟ ! مبلمان چیزی که در دکوراسیون تاثیر انکار ناپذیری داره برای چیدن اول باید یه مبحث کوچیک به نام فنگ شویی رو بدونید فنگ شویی دانشی از چین باستان که در اون مواردی رو مطرح میکنه که باعث انرژی مثبت در خانه میشه با توجه به این چند راهکار میگم:

همچنین مطالعه نماید : تاثیر استفاده از میز جلو مبلی عسلی در تعادل سازی منزل….

1. مبل ها رو کنار دیوار نچینید

اگر فضای شما بزرگ است با چیدن مبل ها به صورت نعل اسبی میتونید فضاهای جدیدی تعریف کنید علاوه بر اون چیدن مبلمان به صورت نعل اسبی باعث میشه انرژی یانگ به صورت درست در خانه جریان پیدا کنه اگر فضای کمی دارید سعی کنید از مبلمان با سایز کوچکتر استفاده کنید و باز هم به شکل نعل اسب.

2. از تخته رنگ استفاده کنید

اگر قصد تغییر مبلمان دارید و در انتخاب رنگ و بافت شک دارید همه ی پارچه های مبل و پرده و کاغذهای دیواری رو روی یک تخته بچینید (سعی کنید هر چیز در جای حقیقی خود باشد مثلا موکت در پایین تخته) در این شرایط تصمیم گرفتن خیلی ساده تر میشه.

3. مبل های بزرگ را وسط قرار ندهید

برای مبل هایی که به مهمان اختصاص دادین هنگامیکه برای اولین بار به خانه شما مراجعه کردن تصمیم برای کجا نشستن رو سخت میکنید ولی برای مبل های راحتی شاید بهتر باشه اول از مبل یک نفره شروع بشه.

چگونه نقص فضا رو با طراحی داخلی برطرف کنیم؟

نقص های ساختاری فضا به چندین دسته تقسیم میشود مثلا کمبود فضا یا طول زیاد عرض کم و یا حتی برای فضای شما نتوان شکلی خاصی پیدا کرد در اینجا چند راهکار میگم که میتوان با آن گامی در بهبودی فضا و زیباتر شدن آن برداشت.

  • برای فضاهای دراز با عرض کم از دیوارکوب ها به صورت عمودی استفاده کنید این کار تا حدود زیادی نقص فضا را برطرف میکند
  • برای فضاهای بزرگ از رنگ های گرم استفاده کنید (زرد و قرمز و یا مشتقات آن ها) رنگ های گرم طبیعت اینطور احساس میشود که به مخاطب نزدیک ترن و با این کار باعث کوچکتر شدن فضا میشود
  • برای فضاهای کوچک از رنگ های سرد استفاده کنید برخلاف رنگ های گرم رنگهای سرد باعث بزرگتر شدن فضا میشود رنگ های شرد مثل سبز آبی و مشتقات آن ها
  • از رنگ های مکمل استفاده کنید هر رنگ برای خود یک رنگ مکمل دارد با ترکیب رنگ با مکملش فضا را زنده تر میکنید.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی و تاثیرش در تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی

نور در دکوراسیون نقش بی چونو چرایی در زیبایی دکوراسیون دارد شما میتوانید یک دکوراسیون فوق العاده شیک در منزلتان کار کنید و یک نوز پردازی بد کافی است تا همه زحمات و هزینه شما بیهوده شود و اما چگونه یک نورپردازی ایده آل داشته باشیم در اینجا مانند روال مقالات گذشته چند راهکار ارائه میکنیم….

1 .به جای نورپردازی با نور کم (صرفه جویی در مصرف برق) از لامپ های فوق کم مصرف (led) استفاده کنید این شاید اولین چیزی باشد که در دکوراسیون باید بدانید چرا که نورپردازی با نور کم خانه را بیروح میکند و از جذابیت آن میکاهد با این لامپ ها محیط خود را با حداقل مصرف انرژی نورپردازی کنید البته این به معنی نیست که باید همه جا کاملا روشن باشد تا فضا جذاب بشه هدف ما نورپردازی متعادل است.

2 .به جای یک منبع نور بزرگ از چند منبع نور کوچکتر استفاده کنید این کار به متعادل شدن نور در دکوراسیون کمک شایانی میکند یکی از مباحثی که بسیار در نورپردازی دکور داخلی مهم است این است که فضا به گونه ای نورپردازی شود که هیچ جای سایه ای در محیط نباشد و با همین کار ساده شما به سمت زیباتر شدن دکوراسیون محل زندگیتان گام برداشتید.

3 .از ترکیب رنگ آفتابی و مهتابی استفاده کنید اگر فقط از رنگ مهتابی استفاده میکنید با این کار محیط را کسل میکنید و ناخودآگاه احساس خستگی میکنید اگر فقط از نور آفتابی استفاده میکنید با این کار مغز بازهم خسته میشود چرا که به نور آفتابی واکنش نشان داده و باعث کارکرد بیهوده مغز میشود.

سخن پایانی تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی

در این مقاله در رابطه با راه کار های تعادل در فضاسازی دکوراسیون داخلی سخن گفتیم که مهمترین آن ها نع چیدمان مبل ها و بعد نورپردازی می باشد. شما اگر بتوانید بهترین نورپردازی را برای منزل خود ایجاد نماید، می توانید بهترین فضاسازی را برای منزل خود انجام دهید.