تاثیر گل در دکوراسیون خانه

امروزه اهمیت کاربرد گل در طراحی دکوراسیون داخلی قابل اغماض نیست. چرا که تاثیر گل در دکوراسیون خانه یک راه ساده و ظریف برای تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی می باشد. گل ها می توانند زیبایی و گرمای ویژه ای به فضا اضافه کنند.

همچنین مطالعه نماید = میز جلو مبلی خانگی

این گل ها می توانند به عنوان بخشی از چیدمان یک میز یا برای تزئین بالای شومینه باشند. در واقع گل های یک عنصر اصلی برای دکوراسیون داخلی هستند که نقش عالی را ظاهر می کنند. به علاوه بر این که، گل ها به اتاق انسان ها زندگی می بخشند و حال و هوای جو را بهبود می بخشند.
در تاثیر گل در دکوراسیون خانه می توان ذکر کرد که گل ها با درنظر گرفتن این که در فصول مختلف این قابلیت را دارند یک منبع ثابت برای انتخاب و الهام گرفتن ارائه دهند.

در فصل بهار و تابستان شکوفه هایی مانند نرگس زرد، گل لاله، میخک و … می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. در فصل پاییز و زمستان گل های سوسن، یاس زمستانی، گل کوکب و … بخرید و لذت ببرید. در ایام نوروز، گل های خشک یا تازه یک حس فوق العاده به انسان می دهد.

دلایل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون منزل

یکی از تکنیک های مهم طراحی داخلی استفاده از گل و گیاه می باشد. ولی بهتر است اشاره کنیم که گل و گیاه در دکوراسیون منزل نقشی پر رنگ تر از عناصر طراحی داخلی ایفا می کنند.
گل ها به عنوان یک نماینده طبیعت در خانه ما منظور می شوند. ما در این مقاله سعی بر این داریم که تاثیر گل در دکوراسیون خانه را بیشتر بررسی کنیم. تا انتهای مقاله با تیم استیل سازان همراه باشید.

هفت علت استفاده کردن از گل و گیاه برای طراحی دکور خانه

با ورود گل ها در نظر بگیرید که شما یک عنصر زنده را در فضای خانه خود می آورید. گل و گیاهان می توانند انرژی حاکم بر فضا را تغییر داده و رنگ به محیط اضافه کنند. توجه داشته باشید که تاثیر گل در دکوراسیون خانه و استفاده از آن در دکوراسیون منزل، به هیچ عنوان با سایر عناصر مهم طراحی داخلی در تضاد نیست.

افزودن نقطه کانونی

به کار بردن گل و گیاه در دکوراسیون خانه نقطه ای برای جذب کردن توجه افراد و دور نگاه داشتن حواس شان از نقص های خانه باشد. گیاهان بزرگی چون فیکوس، نخل و … این قابلیت را دارند.
در حالتی که از گیاهان در دکوراسیون خانه تان، به عنوان نقطه کانونی استفاده می کنید. می توانید تاثیر گل در دکوراسیون خان را مشاهده کرده و آن را در کنج دلخواه قرار داده و برای زیباتر کردن آن از گیاهانی چون خزه در گلدان استفاده ببرید.
کاربرد مهمی که خزه دارد این است که توجه شما را از گیاه اصلی پرت نمی کند. در واقع گیاهانی که ظاهری نامتعارف دارند، در گذشت زمان نوعی گیاه شگفت انگیز به شما خواهند داد.

قاب کردن منظره دلخواه

از دیگر مزایای تاثیر گل در دکوراسیون خانه می توان عنوان کرد که گیاهان به عنوان قاب برای یک منظره استفاده می شوند، تا این که حواس بیننده ناخوادگاه به سمت گیاه معطوف شود. در این موقع می باشد ک استفاده از گل و گیاه برای تاکید کردن به یک نقطه می باشد.

توجه شما را به مثالی جلب می کنیم قرار دادن دو نخل در دو طرف باجه می تواند، توجه ارباب رجوع را برای مراجعه جلب نماید.
در خانه نیز به همین ترتیب، گیاهان مشابه را در دو طرف آسانسور، ورودی، پله ها و یا حتی برای توجه بیشتر بیننده به یک اثر هنری استفاده نمود.

کاهش صدای مضر

در ادامه بحث تاثیر گل در دکوراسیون خانه بیان می شود که عناصر طبیعت عواملی برای جذب صداهای مضر محیط هستند. بنابراین کاربرد گل و گیاه در دکوراسیون منزل می تواند به چیدمان محیط لطمه بزند. در واقع گل و گیاهان صداها را به خود جدب می کنند.

در بررسی محققان این امر ثابت شده است که گیاهانی مانند نخل دراسنا، فیکوس، شفلرا و … می توانند صداهای منعکس شده در برخورد با دیوارها، کف و پنجره ها و … جذب کنند.

افزایش عمق محیط

فضاهایی مانند لابی ساختمان معمولا محیط های راحتی نمی باشند، و افرادی هستند که با قرار گرفتن در همچین محیط های احساس ناخوشایندی دارند.

با کاربرد گل و گیاه می توان به عنوان جداکننده فضایی خصوصی را از محیط بزرگتر جدا کرد. بنابراین افزایش عمق محیط نیز تاثیر گل در دکوراسیون خانه را نمایان تر می کنند.

کاهش ارتفاع بصری سقف

در منازلی که سقف شان به صورت بلند می باشد، بیننده احساس کوتاه قدی و آسیب پذیری ممکن است داشته باشد. بنابراین کابرد گل و گیاه در منزل با سقف های بلندتر از حالت معمول، این گیاهان می توانند خطای دید ایجاد کرده و فضا را دلپذیر کنند.

افزودن رنگ به محیط

گیاهانی در طبیعت موجود می باشند که تغییر رنگ از طیف سبز تیره به سبز لیمویی به محیط رنگ می بخشند. در واقع می توان عنوان کرد که استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون منزل، مثل چاشنی غذا می باشد.

به فضای ساده ی اتاق تان می توانید با برگ هایی به رنگ نقره ای، سفید، قرمز، زرد، بنفش و یا حتی نارنجی عمق بیشتری ببخشید.

اینها همه تاثیر گل در دکوراسیون خانه می باشد. کنار هم قرار دادن چند گیاه در کنار هم می تواند، تصویری زیبا و موثر در کنجی از خانه تان ایجاد کند.

پاکسازی هوا

در بررسی هایی که انجام کشده است استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون منزل، عنصری که موجب بهبود احساس ما نسبت به محیط می شود. افزایش کیفیت هوای منزل است.
در واقع گیاهان می توانند ترکیبات شیمیای مانند بنزن و … را از هوا جذب کرده و آن ها را به ترکیبات مفیدی تبدیل نمایند. شایان ذکر است که گیاهان تا 90% مونواکسید کربن را جذب می کنند.
برای احساس آرامش در محیط گیاهان 30 تا 60% رطوبت هوا را تامین کرده و دمای هوا را معتدل می سازند. پاکسازی هوا نیز از دیگر عوامل تاثیر گل در دکوراسیون خانه می باشد.

تاثیر گیاهان بر استرس

توجه داشته باشید که استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی منزل کمک بسیاری به ایجاد احساس مثبت خواهد کرد. این تفاوت در منازلی که دارای گیاه هستند در مقایسه با منازلی که فاقد گیاه هستند، به راحتی قابل ملموس است.

سخن پایانی تاثیر گل در دکوراسیون خانه

تاثیر گل در دکوراسیون خانه تا جایی است که زیبایی که برگ ها و گل های طبیعی به دکوراسیون داخلی می دهند، بی شک مانداگار خواهد بود.
همچنین می توانید رنگ و طرح های عناصری از قبیل پرده ها، کرکره ها، مبلمان و … را متناسب با رنگ گل و گیاه انتخاب کنید.